رسول خدا (ص): أعْلَمُ النّاسِ مَن جَمَعَ عِلْمَ النّاسِ إلی عِلْمِهِ. داناترین مردم کسی است که دانش دیگران را به دانش خود بیفزاید.  نهج الفصاحه، ص 69 ، ح360
 
سبد خريد
 
سبد خرید
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
لیست مقایسه کالاها
 
مقایسه
نام کالا  
 
سایت جدید
 
 
پیشنهاد هفته
 
 
درباره فاپکا
 

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ . ن وَ الْقَلَمِ وَ مَا یَسْطُرُونَ؛ سوگند به دوات و خامه و آنچه می نویسند. (سوره قلم آیه1)
چهارده قرن پیش که در جزیره العرب و جهان پیرامون آن از پژوهش و دانش خبری نبود و مردم آن دوران در آتش جنگ و جهل می سوختند ، به همین دلیل در تاریخ به عصر جاهلیت نامبردار است؛ خداوند حکیم و علیم شریعت اسلام را به عنوان آخرین و کاملترین آئین زندگی بر جامعه بشریت ارزانی داشت. و با نزول قرآن عظیم بر قلب با صفای پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) و معجزه جاودان و سند حقانیت نبوت حضرت ختمی مرتبت قرار دادن این کتاب مقدس برای مردمان هر زمان در همه سرزمین ها و تعیین دوازده جانشین معصوم(ع) به عنوان مبین و مفسر حقیقی آن، نعمت دین را بر انسان تمام کرد.

خداوند مهربان با نزول نخستین پیام آخرین کتاب آسمانی: «اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ؛ بخوان به نام و یاد پروردگار جهان آفرینت.» (سوره علق آیه1) ارزش خواندن برای دانستن و بکار بستن در زندگی و پیمودن راه تکامل را به انسان کامل، اعلام فرمود. و با تکرار بیش از 100 بار واژه «علم» و 28 بار امر «إعلموا» ارزش دانش و دانش اندوزی را به مسلمانان گوشزد نمود. همچنین با سوگند یادکردن به کتاب و نوشتار ، قلم و نوشت افزار بر اهمیت و اعتبار آثار مکتوب ماندگار نسبت به فرهنگ شفاهی و گفتار ناپایدار و نقش آنها در توسعه تمدن و پیشرفت مادی و معنوی آدمی مهر تائید زد. بنابراین دین مقدس اسلام کتاب نویسی و کتابخوانی را به عنوان یک فریضه دینی و ملی از بهترین ابزار کمال و خوشبختی انسان در دو جهان، معرفی فرموده است.

با توجه به حرمت و قداست کتاب و کتابت در بیان قرآن و پیشوایان معصوم(ع) بود که نیاکان ما به ویژه دانشمندان مسلمان ایرانی، در پرتو اعتقاد به مبدأ و معاد و عشق به دین و مذهب، توانستند با وجود مشکلات مادی و نبود امکانات آموزشی-پژوهشی کافی، و محدودیت های اجتماعی و سیاسی، در طول دوران جاهلیت عرب و قرون وسطای غرب، پرچمدار نهضت علمی و فکری در جهان بشریت باشند. و هزاران کتاب و رساله را در موضوعات گوناگون، در کتابخانه های جهان از خود به یادگار گذارند، که وجود 200 رساله شیخ مفید و 454 کتاب ابن سینا و هزاران اثر از دانشمندان دیگر در رشته های مختلف علوم و فنون نمونه ای از پیشگامی و پرکاری شیعیان در تدوین علوم بشری است.

از این رو دفتر نشر دانش شرقی با مدیریت حجة الاسلام و المسلمین دکتر سید رضا موسوی از 10 سال پیش(سال 1379) با الهام از سخن امام علی(ع): «زَکاةُ الْعلِمِ نَشرُهُ؛ پرورش و پیرایش دانش به پخش آن است.» در حد مقدور در راه نشر و پخش آثار دینی و علمی تلاش نمود. این انتشارات با توجه به گسترش اینترنت و ضرورت توسعه فضای مجازی در حوزه نشر، در تاریخ 10/ 9/ 1388همزمان با هفته پژوهش مصمم شد، تا در پرتو عنایات حضرت علی بن موسی الرضا (علیه آلاف التحیة و الثناء) با تأسیس و راه اندازی سامانه فاپکا: فروشگاه اینترنتی پویای کتب اساتید ایران یکی از مشکلات موجود بر سر راه معرفی و نشر و پخش آثار علمی و فنی اساتید گرانقدر حوزه و دانشگاه را بر طرف سازد.

هدف اصلی سامانه ی "فاپکا" تلاش در راستای گسترش دولت الکترونیک و برداشتن گامی مؤثر در راه نشر فرهنگ غنی اسلامی و ارتقاء سطح علمی جامعه ایرانی به ویژه نسل جوان و دانشگاهی، با بهره برداری از ابزارهای پیشترفته وب در محیط مجازی است. زیرا در شرایط کنونی بسیاری از پژوهشگران از آثار چاپ شده تخصصی یکدیگر بی خبر، و عامه مردم نیز از افادات علمی و فنی دانشمندان حوزه و دانشگاه ها - برعکس کتابهای عمومی- بی بهره مانده اند.

"فاپکا" در رسیدن به هدف مزبور، خود را متعهد به رعایت خط مشی های زیر می داند:

-تلاش در راه اعتلای فرهنگ پویای اسلامی و ایرانی در جهان امروز .

-ایجاد زمینه تعامل بیشتر فکری و علمی پژوهشگران حوزه و دانشگاههای کشور، از طریق آگاهی از آثار منتشره یکدیگر و خودداری از موازی کاری.

- ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی در سطح عمومی.

- کمک به معرفی، فروش و تهیه آثار علمی و فنی اساتید و پژوهشگران حوزه و دانشگاه، در سطح کشور .

-در دسترس قرار دادن آثار علمی اساتید دانشگاه و حوزه در بستر گسترده وب و موتورهای جستجو، برای محققان و عامه مردم .

- فراهم ساختن امکان خرید آسان و پاسخگویی سریع به نیازهای آموزشی، علمی و فرهنگی کاربران اعم از اساتید، دانشجویان و عموم مردم.

-گردآوری کتاب و نرم افزارهای مورد نیاز عموم کاربران و مراکز آموزشی و فرهنگی که مدیریت "فاپکا" حضور آنها را در این سامانه، مفید تشخیص دهد.

- همکاری با ناشران خصوصی و دولتی کتابهای آموزشی، علمی و مذهبی سراسر کشور، در جهت معرفی و فروش آثار منتشره آنان.

من الله التوفیق و علیه التکلان
سید علی موسوی
 مدیر فروشگاه اینترنتی پویای کتب اساتید ایران

 
سوالات متداول ارسال سوال شماره تماس:05133415490 ایمیل:info@fapka.ir

در محل فروشگاه بن الکترونیک خرید کتاب پذیرفته می شود.
نشانی:مشهد ـ خیابان 17 شهریور جنوبی 2 (35 متری دانش شرقی سابق)ـ بعد از شهیدحنایی 21 ـ شماره 47- کتابفروشی دانش شرقی(فاپکا) 
ساعات کار فروشگاه : 10  تا  14  / 17- 21
 
  کروکی فاپکا را در گوگل مپ مشاهده کنید ...